שלח את הפלאפון לתיקון וקיבל תמונות של אישה זרה – פלאפון תפצה ב-10,000 שקלים

התובע הגיש כנגד חברת פלאפון תביעה בגין עוגמת הנפש שנגרמה לו לטענתו בעת שחב' פלאפון השיבה לו מכשיר טלפון סלולארי שמסר לתיקון ובו תמונות חושפניות של אישה זרה, אליהן נחשפה אשתו ויתר בני משפחתו וגרמו לקרע קשה במשפחה.

מפסק הדין עולה, כי התובע הנו לקוח של חב' פלאפון מזה שנים, ובמהלך חודש ספטמבר 2010 התקלקל מכשיר הטלפון הסלולארי שברשותו, ולכן מסר לחב' פלאפון את המכשיר וקיבל לבינתיים מכשיר סלולארי חלופי. כעבור מספר ימים, קיבל התובע את מכשיר הסלולארי שלו בחזרה מתוקן ומחודש, אך לא ציפה כי חייו צפויים להשתנות עד מהרה בעקבות זאת.

לטענתו, לאחר שהוא קיבל את המכשיר הסלולארי המתוקן מהחברה, ביקש מבנו, בן ה-16 לעדכן עבורו מספרי טלפון, ותוך כדי שהבן "דפדף" במכשיר, הוא נתקל לפתע בתמונות של אישה זרה בלבוש חושפני. הבן המופתע הראה את התמונות לאימו, אשתו של התובע, אשר האשימה את התובע בניהול רומן עם האישה שנראתה בתמונות במכשיר הסלולארי.

בכתב התביעה שהגיש התובע כנגד החברה הוא טען =, כי יחסיו הטובים שהיו לו עם אשתו לפני מקרה זה הידרדרו ביותר, ומאז מקרה זה אשתו חושדת בו כי הוא בוגד בה, ולכן טען כי נגרמו לו ולמשפחתו עוגמת נפש מרובה.

מנגד טענה חב' פלאפון, בין היתר, כי אינה יודעת כיצד הגיעו התמונות למכשיר הסלולארי של התובע, וכי לא מן הנמנע שהתובע בעצמו הכניסן למכשירו, ועוד הוסיפה וטענה כי קיים אצלה נוהל קפדני ביותר של מחיקת תכנים מטלפונים מחודשים בטרם הם מועברים ללקוחותיה.

במסגרת פסק הדין, ציין בית המשפט כי נתן אמון מלא לעדותם של התובע ואשתו שהעידו במהלך המשפט, והתרשם כי התובע ואשתו כואבים ביותר את שנגרם להם, וכי הם מצויים במצוקה אמיתית מבלי שידעו כיצד להיחלץ ממנה והוסיף כי בני משפחה ומכרים, התערבו וניסו לפשר בין התובע ואשתו ולהרגיע את הרוחות.

בית המשפט אף ציין כי אשתו של התובע ואחותה לבושות בכיסוי ראש ובלבוש מסורתי ולכן, ברור היה מדוע התמונות של אישה זרה בלבוש מינימלי מעוררות באשתו של התובע תחושות של "עירום".

לאור זאת, בית המשפט השלום בחיפה קבע כי התובע הוכיח שקיבל מחב' פלאפון מכשיר טלפון סלולארי ובו תכני זרים, אשר היה בהם כדי לפגוע במשפחתו וציין כי אין ספק כי נגרמה לתובע ולמשפחתו עוגמת נפש בגין המקרה וכי חב' פלאפון לא קיבלה על עצמה כל אחריות למקרה ואף "הגדילה ורמזה, בחקירת התובע ועדיו, כי התובע אמנם "אשם" בבגידה הנטענת ותוך שהיא מעמיקה את הקרע בין התובע לאשתוך תוך כדין ניהול ההליך".

יחד עם זאת, ציין בית המשפט כי אשתו של התובע הגזימה בתיאורה של המקרה, אשר אירע בשנת 2010 וסירובה עד היום לקבל כל הסבר הגיוני מהתובע בנוגע לתמונות, אינה התנהגות סבירה, אלא בחירה שלה בעצמה.

לאור זאת, קבע בית המשפט השלום בחיפה כי לנוכח התמונות והתנהגות הסבירה וההגיונית של התובע ואשתו ובשל העובדה כי חב' פלאפון לא נטלה כל אחריות למקרה ואף הטילה את האשמה על התובע, על חב' פלאפון לשלם לתובע פיצוי בסך 10,000 ₪ עבור עוגמת הנפש שגרמה לתובע, בתוספת 5000 ש"ח הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.

    Related Post