הזמינו צימר וקיבלו עכבישים – ויפוצו ב-1080 ₪

בני זוג הגישו אל בית המשפט לתביעות קטנות בטבריה תביעה כנגד בעליו של צימר המצוי בסמוך לכנרת, בה הם טענו כי הם הזמינו אירוח של 2 לילות בצימר ובטרם הגיעו אליו, הוסבר להם כי בצימר קיימת חצר יפיפייה עם נוף מקסים, חדרים מאובזרים ומפנקים ומרחב ציבורי נעים.

לטענתם מיד שהם הגיעו למקום ועוד בטרם ראו את הצימרים, התבקשו הם לשלם עבור הצימרים היות ונאמר להם, כי בעלי הצימרים הינם דתיים ולא יכלו לבצע חיוב כספים במהלך השבת והחג, ולכן הם שילמו את התשלום עבור הלינה בצימרים עוד לפני שנכנסו אליהם, ולאחר מכן רק הניחו את חפציהם בצימרים מבלי שבחנו אותם ויצאו לטייל עד לשעות הערב המאוחרות.

במסגרת התביעה שהגישו הזוג, טענו הם כי כשחזרו לצימרים והחלו להתארגן לשנת הלילה, הם גילו לטענתם "זוועות" כגון: המקלחת הייתה מלוכלכת ומלאת עכבישים ומקקים, לא היו מים חמים במקלחת, מצעי המיטה היו משומשים ומלאים חול, קירות החדרים היו מטונפים ומרוחים במשהו וכל פרטי הריהוט בחדרים היו רעועים ומלאים באבק.

לאור זאת, בני הזוג פנו לבעלי הצימרים, אשר אלה הבטיחו להם כי ישלחו מישהו לנקות את הצימר בשעות הבוקר ובשל העייפות הרבה החליטו בני הזוג להישאר בצימר ולתת הזדמנות נוספת לשיפור. אך למחרת, כהם חזרו מבילוי, הם גילו ששום דבר לא השתנה בצימר, מלבד מתיחת הסדינים המשומשים על המיטות ולכן, הם פנו לבעלי הצימר והודיעו לו כי הם מבקשים לעזוב וביקשו זיכוי על התשלום.  בעל הצימר הבטיח להם כי יזכה אותם ויחזיר להם את כספם בגין הלילה הנוסף שהוזמן על-ידם, אך בסופו של דבר לא עשה כן למרות פניות נוספות אליו מאת בני הזוג. לאור אי קבלת הזיכוי, הגישו בני הזוג תביעה לבית משפט לתביעות קטנות ודרשו לקבל פיצוי בגין קלקול חופשתם. 

מנגד טען בעל הצימר בין היתר, בני הזוג מנסים להתעשר על חשבונו, וכי טענותיהם לגבי מצב החדרים נטענו לשווא ומטרתם לקבל החזר כספי על ביטול ההזמנה שלא בצדק.

כב' השופטת אילונה אריאלי מבית משפט לתביעות קטנות, דנה בטענות הצדדים והחליטה לקבל את התביעה באופן חלקי וציינה כי בני הזוג לא הוכיחו בפניה כי הצימר היה בלתי תקין וציינה כי כאשר מדובר בליקויים "מזוויעים" כפי שהם טענו , היה עליהם לתעד זאת באופן מינימאלי. יחד עם זאת קבעה כי בגלל שבני הזוג קיצרו את חופשתם ומתוך שני הלילות שהזמינו ושילמו עבורם 1,360 ₪, הם ישנו בצימר רק לילה אחד ועזבו, הם זכאים לקבל חזרה את מחצית כספים, ולכן קבעה כי על בעל הצימר לשלם להם החזר כספי בסך של 1080 ₪ הכוללים גם הוצאות משפט.

Related Post