בית משפט לתביעות קטנות חייב את מנהלי הצימרים לשלם פיצוי

פסק הדין ניתן על-ידי בית משפט לתביעות קטנות, במסגרת תביעה שהוגשה על-ידי בני משפחה כנגד מנהלי צימרים הנמצאים בראש פינה, במסגרתו חייב בית משפט לתביעות קטנות את מנהלי הצימרים בתשלום פיצויים בסך 6,000 ₪ לבני משפחה.

מפסק הדין שניתן על-ידי בית משפט לתביעות קטנות עולה, כי התובעים המורכבים ממספר משפחות הזמינו ממנהלי הצימרים חופשה עבור 30 בני משפחה ומשום שהנם משפחה חרדית המקפידה על שחיה בבריכה נפרדת, היוותה החופשה הזדמנות עבורם לשחות בצוותא בבריכה, ולכן הם ביקשו להתארח במקום בו קיימת בריכה פרטית גדולה ככל שניתן וביררו מראש עם מנהלי הצימרים מהו גודל הבריכה המדויק ונאמר להם בתגובה, כי גודל הבריכה הוא 28 מ"ר.

אולם לטענתם, כשהם הגיעו לצימרים, נדהמו לטענתם לגלות כי גודל הבריכה היה קטן הרבה יותר ממה שנאמר להם וכי אתר האינטרנט של הצימרים פירסם תמונה מטעה בה נוצרת אשליה כאילו קיימת בצימרים בריכה רחבת ידיים.

עוד הוסיפו וטענו בני המשפחה כי בעת ששהו בצימרים ביקשו לערוך מדידה של הבריכה, אך מנהלי הצימרים סירבו לכך, ולכן בני המשפחה הציגו בפני בית משפט לתביעות קטנות תמונה של אחד מילדיה מצולם בתוך הבריכה אשר ממנה לטענתם עלה, כי מדובר בשטח בריכה קטן, ולכן טענו בני המשפחה כי הם לא יכלו ליהנות יחד בבריכה מכיוון שהייתה קטנה מדי.

בנוסף, בני המשפחה צירפו לתביעתם בבית משפט לתביעות קטנות, תמליל הקלטת שיחה בו הקליטו את אחד ממנהלי הצימרים אשר אומר להם שהבריכה הנה בגודל של 21 מטר בעוד שבפועל הייתה קטנה הרבה יותר, וכמו כן הם טענו כי באתר האינטרנט של הצימרים נאמר כי הבריכה הקיימת במקום הנה בריכה מחוממת בעוד שהגיעו למקום הבריכה לא הייתה כך.

מנגד טענו מנהלי הצימרים, כי הם אמרו לבני המשפחה כי גודל הבריכה הנו 24 מטרים הכוללים את השוליים של הבריכה העשויים מעץ ולכן גודל הבריכה היה גדול יותר, וכמו כן טענו כי לא אמרו לבני המשפחה כי הבריכה בגודל של 21 מטר, וכי הם עשו כל שביכולתם כדי לשכנע את בני המשפחה להישאר בצימרים.

בית משפט לתביעות קטנות דן בטענות הצדדים וקבע כי דין התביעה להתקבל וציין כי הנו מאמין לעדות, לפיה נאמר לבני המשפחה על-ידי אחד ממנהלי הצימרים, כי מידות הבריכה גדולות יותר מאשר הייתה הבריכה בפועל, וכי היה על מנהלי הצימרים לתת לבני המשפחה בעת הזמנת החופשה את המידע המדויק של מידות הבריכה.

בנוגע לנזק שנגרם לבני המשפחה, ציין בית משפט לתביעות קטנות כי שוכנע כי נגרמה לבני המשפחה אי נוחות רבה ובזבזו זמן חופשה יקר, ולכן קיבל את תביעתם וקבע כי על מנהלי הצימרים לפצות את בני המשפחה בסך של 6,000 ₪.

Related Post